پروژه تخصصی متلب
انجام پروژه متلب پروژه متلب ردیابی اشیا با استفاده از شار نوری میدانی و فیلتر فضایی :پروژه تخصصی متلب — انجام پروژه متلب|پروژه تخصصی متلب|پروژه متلب
کد تخفیف 40 درصدی برای دانشجویان عزیز سایت که تا اخر شهریورماه از سایت بیش از یک خرید انجام دهند فقط تا شهریور97 کد را در باکس کد خرید وارد نمایید:

<bahar97 >

  
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری
کد تخفیف سایت

کد تخفیف سایت

کد تخفیف برای خرید دانشجویان عزیز فقط تا پایان شهریور ماه

قیمت محصول : 300,000 ریال

2 خرید نسخه : 1.0

پروژه متلب ردیابی اشیا با استفاده از شار نوری میدانی و فیلتر فضایی :پروژه تخصصی متلب

در این پروژه اشیا متحرک در تصویر یا فیلم با استفاده از روش شار نوری تشخیص داده می شود و از فیلتر فضایی برای تشخیص شار نوری استفاده میگردد.

ردیابی شی در ساده ترین حالت به عنوان تخمین مسیر حرکت شی در هنگام حرکت آن شی در صحنه تعریف شدهاست که اخیرا توجه بسیار زیادی را در علوم مختلف از جمله در حوزه علوم کامپیوتر به خود معطوف نموده است. ردیابی اشیا با چالش های مختلفی روبرو است که دراین میان تشخیص و رفع پوشیدگی یکی از چالش برانگیزترین موضوعات درزمینه ردیابی دقیق اشیا محسوب می شود. هدف این مقاله ارائه روشی بر اساس شارنوری برای تشخیص وحل مساله پوشیدگی می باشد. در ابتدا بعد از استخراج پس زمینه، از فیلتر ذره و الگوریتم بهینه سازی جمعی ذرات به منظور سوقدادن بهتر ذرات به سمت شی در حال حرکت استفاده شده است. سپس برای تشخیص و رفع پوشیدگی از شارنوری لوکاسکاندی استفاده شده است که در این مرحله برچسب گذاری اشیا و میانگین گیری جهت تمام پیکسل ها به منظور یافتنجهت اشیا انجام می شود، با این تشخیص جهت حتی در صورت وجود پوشیدگی می توان شی یا اشیا را تشخیص داد وحتی بعد از پوشیدگی آن را ردیابی نمود. آزمایشات انجام شده بر روی توالی های ویدئویی مختلف از دو دیتاست مختلف پایگاه داده آتس بیوس نشان می دهد که دقت، مقاومت و همچنین سرعت تشخیص و رفع پوشیدگی این روش در مقایسه با سایر روشها بالاتر می باشد.

ردیابی شیء یکی از مسائل مهم مطرح در حوزه ماشین بینایی است‌. الگوریتم ارائه شده در این تحقیق قادر به ردیابی اشیاء متحرک در محیط‌های نسبتاً پیچیده می‌باشد و در تصاویری که شامل سایه و تغییرات شدت روشنایی هستند، به‌خوبی عمل می‌کند. این الگوریتم بر خلاف سایر الگوریتم‌های موجود که تنها برای یک کاربرد خاص طراحی شده‌اند، قادر خواهد بود در رنج وسیعی از ویدئوهای مختلف عملیات ردیابی را انجام دهد و کاربرد آن به یک موضوع خاص محدود نمی‌شود. روش ارائه شده در این تحقیق بر اساس ترکیب دو روش قدرتمند بنا نهاده شده است، اولین روش ردیابی بر مبنای هیستوگرام بافت و رنگ می‌باشد. بافت در این روش توسط الگوی دودویی محلی (LBP) استخراج می‌شود. الگوی دودویی محلی یکی از بهترین روش‌های موضعی بیان‌گر بافت می‌باشد که پیکسل‌های یک تصویر را برچسب می‌زند و به هر پیکسل مقداری از بافت را نسبت می‌دهد. با استفاده از هیستوگرام تصویری که با این روش به‌دست می‌آید، می‌توان عملیات ردیابی را انجام داد. روش دوم ردیابی بر اساس مفهمومی به نام شار نوری است. شار نوری عبارت است از حرکت ظاهری روشنی هر پیکسل در تصویر. در حالت ایده‌آل شار نوری مطابق حرکت شیء می‌باشد. ترکیب دو روش فوق باعث ایجاد الگوریتمی قدرتمند خواهد شد که با دقت بیشتری عملیات ردیابی را بخصوص در حرکت‌های طولی انجام می‌دهد. نتایج شبیه‌سازی موید ادعای فوق هستند.

خروجی متلب:

 

 

 

پروژه تخصصی متلب

http://www.porojeamadematlab.ir

تنها وبسایت پروژه تخصصی متلب

پروژه تخصصی متلب

پروژه متلب، ردیابی اشیا،شار نوری میدانی ، فیلتر فضایی ،پروژه تخصصی متلب،متلب

خروجی فیلم برنامه :

 

 

 

 

 

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post
This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro
 
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.


 
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner