پروژه تخصصی متلب
انجام پروژه متلب پروژه شبیه سازی کنترل ولتاژ در شبکه های توزیع با حضور منابع تولید پراکنده (DG) همراه داکیومنت فارسی:انجام پروژه متلب — انجام پروژه متلب
کد تخفیف 40 درصدی برای دانشجویان عزیز سایت که تا اخر خردادماه از سایت خرید کنند فقط تا خرداد 97  کد را در باکس کد خرید وارد نمایید:

<bahar97 >

   
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری
کد تخفیف سایت

کد تخفیف سایت

کد تخفیف برای خرید دانشجویان عزیز فقط تا پایان خرداد ماه

قیمت محصول : 400,000 ریال

0 خرید نسخه : 1.0

پروژه شبیه سازی کنترل ولتاژ در شبکه های توزیع با حضور منابع تولید پراکنده (DG) همراه داکیومنت فارسی:انجام پروژه متلب

چندین فاکتور منجر به افزایش DG ها میشود که شامل ضریب نفوذ نیروگاههای انرژیهای نو است.  به هر حال بیشتر شبکه های توزیع کنونی بصورت شبکه های پسیو غیره فعال طراحی شده اند و باعث بعضی از مشکلاتی میشوند که مانع از نفوذ بیشتر DG ها در شبکه میشود.  یکی از مسائل مهم و اساسی افزایش ولتاژ بخاطر تزریق توان اکتیو تولیدی توسط DGها است.  این مقاله استراتژیهای کنترلی را که اخیرا برای کنترل پروفیل ولتاژ شبکه توزیع و تعدیل افزایش نفوذ DG ها است بررسی میکند.  یک استراتژی تعدیل افزایش ولتاژ با فرمول سازی ریاضی ارائه شده که شامل هر دو روش  برای کنترل علمی و هماهنگ تولید توان راکتیو میشود.  پیشنهادی برای پیاده سازی اجزای هوشمند کنترلی DG ها در نهایت ارائه می گردد.

 

امروزه بیشتر انرژی الکتریکی در نیروگاههای بزرگ تولید میشود که از طریق خطوط انتقال منتقل شده و از طریق شبکه های توزیع غیره فعال به مشترکین تحویل داده میشود. در دهه اخیر میزان DG های متصل به شبکه در حال افزایش است.  چندین عامل منجر به افزایش DGها شده است:

 • افزایش پیوسته تقاضای انرژی الکتریکی در سراسر جهان باعث جستجوی منابع جدید انرژی میشود.
 • نگرانی ها در مورد تغییرات آب و هوایی در محدودیت ذخیره سوختهای فسیلی منجر به افزایش علاقه مندی به انرژیهای تجدید پذیر شده است.
 • پیشرفت ها در تکنولوژی های DG مانند تولید همزمان برق و گرما مستلزم تولید انرژی نزدیک مصرف کننده است.
 • آزاد سازی بازار برق، ورود به تجارت تولید انرژی حتی با نیروگاههای کوچک را فراهم میکند.
 • تقاضای مصرف کننده ها برای انرژی الکتریکی با قابلیت اطمینان بالا افزایش یافته که نیاز به سیستم های ذخیره سازی و پشتیبان را موجب میشود.

DGها شامل گستره ی وسیعی از ژنراتورها به عنوان مثال فتوولتانیک PV، توربین های بادی، میکرو توربین ها، پیل های سوختی،CHP ها، واحدهای آبی و. . .  میشود که توان تولیدی آنها در محدوده MW و KV  است.

در شبکه توزیع، تحقیقات زیادی در مورد اثر DG روی جریان اتصال کوتاه، محدودیت حرارتی هادیها، تغییرات ولتاژ و حفاظت از خطا صورت گرفته است.  یکی از اثر گذارترین مفاهیم افزایش ولتاژ حالت دائم ناشی از اتصال منابع DG است.

در بخش 2 مسئله افزایش ولتاژ شرح داده شده است.  در بخش 3 گزارشی از روشهای مختلف کنترل توان راکتیو ارائه شده است. در بخش 4 روش کنترلی برای تعدیل افزایش ولتاژ ارائه شده و روابط ریاضی آن بیان گردیده است.

2- افزایش ولتاژ حالت دائم

شبکه های توزیع واقعی، به عنوان شبکه های غیره فعالی طراحی شده اند که در آنها ولتاژدر طول خط به علت وجود هادی ها افت پیدا میکند.  به منظور مقابله با افت ولتاژ، با تزریق توان ولتاژ را در پست اولیه بالاتر از ولتاژ نقطه اتصال مشترکان نگه میدارند.

برای حفظ ولتاژ نقاط اتصال در محدوده مجاز، تپ چنجرهای تحت بار در پستهای فوق توزیع به کار میرود. افت ولتاژبین دو گره 1و2 که در آن توان  و  تزریق میگردد، با توجه به شکل 1 محاسبه میگردد.

برای گسترش سیستم ها و مفاهیمی مانندDG ،شبکه هوشمند، ریز شبکه، نیروگاه مجازی و. . .  سیستم های مدیریت انرژی و سیستمهای مدیریت توزیع نیاز به طراحی برای بدست آوردن همه مزایایICT دارند. مخابرات یکی ازمهمترین وظایفی است که باید شناخته شود برای VCSهای هوشمند پیشنهادی همه ارتباطات میتواند باسیستمهای SCADA یا DCS با استفاده از پروتکلهای نرم افزاری مبتنی بر  TCP و UDP از طریق IP پیاده سازی گردد. پروتکلهای شبکه مانند TCP/IP برای کاربردهایی که تاکنون تصور نمیشدند به خوبی و با موفقیت استفاده میشوند.  VCSهای هوشمند میتوانند کاملا مزایای این پروتکلها را گرفته نتنها از آنها برای ارتباط با EMS (سیستم مدیریت انرژی) یا DMS (سیستم مدیریت توزیع) بلکه برای تشخیص دو عملکرد مهم دیگر استفاده کند:

 • با 2 برابر کردن ساختار شکل 7 و با نسخه برداری از شکل 7 به یک ساختار دو واحدی اضافی برای اطمینان از در دست بودن تجهیزات کنترلی هوشمند.
 • مخابرات میتواند برای تبادل سیگنالهای کنترلی (مثل دستورات کاهش /افزایش توان راکتیو) و داده های اندازه گیری شده اند کنترل کننده ها مانند PCU شکل 2 بکار رود. در این مورد ماژول AVR (تنظیم تتوماتیک ولتاژ)، VCS(سیستم کنترل ولتاژ) به طور طبیعی با کنترلهای سطح بالاتر سازگار خواهند بود و دیگر نیازی به تجهیزات جانبی برای الگوریتم های کنترل ولتاژ نمی باشد.

الگوهای H/W و S/W که در بالا اشاره شد میتواند کاملا برای پیاده سازی الگوریتمهای کنترل ولتاژ به خوبی تکنیک های تعدیل افزایش ولتاژ استخراج شود. این موضوع نشان میدهد که VCSهای هوشمند باید به عنوان اصول اساسی موثر سیستم های کنترل ولتاژدر شبکه های آینده بکار گرفته شوند.

http://www.porojeamadematlab.ir

تنها وبسایت انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب

پروژه ،شبیه سازی، کنترل ولتاژ ،شبکه های توزیع،حضور منابع تولید پراکنده (DG) ،داکیومنت فارسی،انجام پروژه متلب

خروجی برنامه :

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post
This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro
 
بازدید : 473 views بار دسته بندی : , , , , , تاريخ : 12 نوامبر 2017 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.


 
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner