پروژه تخصصی متلب
انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب:شبیه سازی چاپر چهار ربعی در متلب همراه مقاله شبیه سازی شده — انجام پروژه متلب|پروژه تخصصی متلب|پروژه متلب
کد تخفیف 40 درصدی برای دانشجویان عزیز سایت که تا اخر شهریورماه از سایت بیش از یک خرید انجام دهند فقط تا شهریور97 کد را در باکس کد خرید وارد نمایید:

<bahar97 >

  
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری
کد تخفیف سایت

کد تخفیف سایت

کد تخفیف برای خرید دانشجویان عزیز فقط تا پایان شهریور ماه

قیمت محصول : 190,000 ریال

2 خرید نسخه : 1.0

انجام پروژه متلب:شبیه سازی چاپر چهار ربعی در متلب همراه مقاله شبیه سازی شده

تبدیل ولتاژ مستقیم به ولتاژ مستقیم دیگر را چاپر یا DC-DC Convertor می نامند. در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیاز به تبدیل یک منبع DC ولتاژ ثابت به یک منبع DC ولتاژ متغییر میباشد. چاپر وسیله ایست که مستقیما DC را به DC تبدیل میکند. چاپر می تواند جهت افزایش یا کاهش پله ای ولتاژ DC بکار گرفته شود. کلید چاپر را می توان با استفاده از BJT , MOSFET , GTO و یا تریستور با کموتاسیون اجباری پیاده سازی کرد.

چاپر:

به دو روش زیر میتوان نسبت خروجی را کنترل کرد:

  1. عملکرد فرکانس ثابت (مدلاسیون پهنای پالس)
  2. عملکرد فرکانس متغییر (مدولاسیون فرکانس)

چاپر کاهش پله ای با بار مقاومتی:

همانطور که در شکل مشخص است اگر کلید برای مدت زمان مشخصی بسته باشد ولتاژ ورودی دوسر بار می افتد و اگر کلید برای مدت زمان مشخصی قطع بماند ولتاژ دو سر بار صفر خواهد بود.

طبقه بندی چاپرها

چاپر کلاس a چاپر کلاس b چاپر کلاس c چاپر کلاس d چاپر کلاس e
چاپر کلاس a

در این چاپر جریان بار به بار وارد می شود و جریان و ولتاژ هر دو مثبت هستند.این یک چاپر تک ربعی است و مشابه یک یکسو کننده عمل می کند.
چاپر کلاس b

در این چاپر جریان بار از بار خارج می شود و ولتاژ بار مثبت و جریان بار منفی است.این چاپر نیز یک چاپر تک ربعی است اما در ربع دوم کار می کند و مشابه یک اینورتر عمل می کند.
چاپر کلاس c

در این چاپر جریان بار مثبت یا منفی می تواند باشد اما ولتاژ بار همواره مثبت است.این یک چاپر دو ربعی است.می توان از ترکیب چاپر کلاس aوb یک چاپر کلاس c پدیداورد.یک چاپر کلاس c می تواند هم مانند یکسو کننده و هم مانند اینورتر کار کند.
چاپر کلاس d

جریان بار همواره مثبت و ولتاژ بار مثبت یا منفی است.یک چاپر کلاس d نیز می تواند هم مثل یک یکسو کننده و هم مثل یک اینورتر عمل کند.
چاپر کلاس e

جریان بار مثبت یا منفی و ولتاژ بار نیز مثبت یا منفی خواهد بود.این چاپر یک چاپر چهار ربعی است.مینوان با ترکیب دو چاپر کلاس c یک چاپر کلاس d ساخت.

داکیومنت لاتین همراه :

MATLAB Simulation of
Four Quadrant Chopper
Akash Modi, Chirag Patel, Anand Acharya

انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب

http://www.porojeamadematlab.ir

تنها وبسایت انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب

شبیه سازی، چاپر ،چهار ربعی،متلب ،مقاله شبیه سازی،پروژه متلب،matlab،matlab project،Four Quadrant Chopper، انجام پروژه متلب

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post
This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro
 
بازدید : 584 views بار دسته بندی : , , , , , تاريخ : 5 فوریه 2017 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.


 
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner