پروژه تخصصی متلب
انجام پروژه متلب تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی و علائم ترافیکی با استفاده از پردازش تصویر: انجام پروژه متلب — انجام پروژه متلب|پروژه تخصصی متلب|پروژه متلب
کد تخفیف 10 درصدی برای دانشجویان عزیز سایت که تا اخر شهریورماه از سایت بیش از یک خرید انجام دهند فقط تا شهریور97 کد را در باکس کد خرید وارد نمایید: 

<bahar97 >

  
 
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری
کد تخفیف سایت

کد تخفیف سایت

کد تخفیف برای خرید دانشجویان عزیز فقط تا پایان شهریور ماه

قیمت محصول : 210,000 ریال

1 خرید نسخه : 1.0

تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی و علائم ترافیکی با استفاده از پردازش تصویر: انجام پروژه متلب

شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی عبارت است از پیدا کردن و رده بندی خودکار علائم راهنمایی و رانندگی در تصویری که از صحنه ترافیک گرفته شده است. بنا به تحقیقات انجام شده، اکثر تصادفات رانندگی، از بی توجهی رانندگان به این علائم ناشی می شود. بنابراین به کارگیری سیستم شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی به عنوان یک سیستم کنترلی در اتومبیل می تواند آمار تصادفات را کاهش دهد.

طراحی سیستم شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی با مشکلات زیادی همراه است. تصاویر گرفته شده به دلایل مختلف دارای نویز می باشند.

شدت و ضعف نور محیط بر روی رنگ تصویر تأثیرمی گذارد. علائم در مکان های مختلفی در صفحه تصویر ظاهر می شوند، همچنین اشیاء بسیاری در صحنه حضور دارند که وجود آنها کار کشف علائم را با مشکل مواجه می کند. علائم ممکن است کاملاً مشابه استاندارد تعریف شده نباشند. مقیاس علائم در تصویر متغیر است (بسته به فاصله اتومبیل از تابلو)، همچنین یک زاویه غیر صفر بین محور اپتیکال دوربین با بردار عمود بر سطح تابلو علامت وجود دارد. مجموع عوامل بالا شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی را پیچیده می سازد.

گروه تحقیق دانشگاه جنوا در ایتالیا نیز، تحقیقاتی در زمینه شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی در تصاویر سیاه و سفید با استفاده از روش محاسبه ضریب همبستگی انجام داده است. دقت سیستم طراحی شده بین ٩٢ تا ٩۶ درصد و زمان کل پردازش در حدود ۵٠٠ میلی ثانیه است. در این مقاله روشی برای شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی به وسیله شبکه عصبی پیشنهاد شده است. این روش مبتنی بر استخراج یک بردار ویژگی از تصویر علامت سپس شناسایی آن با شبکه عصبی است. همچنین با به کارگیری برخی فن‌ها، شناسایی مستقل از مقیاس علائم و مکان علائم در صفحه تصویر انجام می شود.

استخراج بردار ویژگی

برای شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی، ابتدا لازم است یک بردار ویژگی از تصویر آن استخراج گردد؛ در این مقاله از روشی برای استخراج بردار ویژگی استفاده شده است. روش مذکور یک بردار ویژگی مستقل از دوران، انتقال و مقیاس را از شکل باینری استخراج می کند که خصوصیت مستقل بودن از انتقال و مقیاس آن در اینجا مورداستفاده قرار می گیرد. همچنین ویژگی های استخراج شده از دو شکل تقریباً مشابه، به هم نزدیک می باشند. این خصوصیات، بردار ویژگی مذکور را برای شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی مناسب می سازد.

روش استخراج این بردار ویژگی از یک شکل باینری به طور خلاصه به شرح زیر است:

ابتدا مختصات پیکسل های سیاه تصویر به عنوان یک توزیع دو بعدی از داده ها در نظر گرفته می شود و ماتریس کواریانس این توزیع محاسبه می گردد. سپس دو مقدار ویژه ١ و دو بردار ویژه ٢ این ماتریس به دست می آیند. پس از آن، شکل بر اساس دو بردار ویژه به دست آمده (که ابتدای آنها در مرکز جرم شکل فرض می شوند) به چهار ناحیه تقسیم می شود (شکل ۱) برای هرکدام از این نواحی نیز، به طور جداگانه، ماتریس کوواریانس، مقادیر و بردارهای ویژه محاسبه می شود سپس برای هر ناحیه چهار پارامتر مستقل از دوران، انتقال و مقیاس محاسبه می گردند. برای شکل اولیه نیز دو پارامتر محاسبه می شود. این چهار پارامتر به شرح زیر تعریف می شوند:

= eigen-ratio نسبت مقدار ویژه کوچکتر ناحیه به مقدار ویژه بزرگتر ناحیه.

= normal-angle زاویه حاده بین بردار ویژه بزرگتر ناحیه با بردار ویژه بزرگتر شکل اصلی.

= center مجذور فاصله بین مرکز جرم ناحیه با مرکز جرم شکل اصلی، تقسیم بر مقدار ویژه بزرگتر شکل اصلی

= compactness نسبت مساحت ناحیه به مساحت ناحیه. bounding-box

تصاویر خروجی برنامه:

انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب http://www.porojeamadematlab.ir تنها وبسایت انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب

خروجی برنامه:

انجام پروژه متلب

http://www.porojeamadematlab.ir

تنها وبسایت انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب

تشخیص، علائم ،راهنمایی و رانندگی،پردازش تصویر،جهات ،matlab،matlab project،image processing،انجام پروژه متلب

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post
This site is using SEO Baclinks plugin created by InfoMotru.ro and Locco.Ro
 
بازدید : 680 views بار دسته بندی : , , , , , , تاريخ : 10 مارس 2017 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.


 
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline
بن تخفیف 50 درصدی خرید پروژه های سایت کافی است ایمیل خود را وارد کنید تا در کمتر از یک دقیقه کد را داخل ایمیل دریافت کنید

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner